Kondenzační sušička

Kondenzační sušička

Kondenzační sušička suší prádlo horkým vzduchem, který je následně ochlazen, vlhkost z něj zkondenzuje a je poté odvedena do vestavěného zásobníku nebo hadicí do odpadu.

Vzhledem k tomu, že kondenzační sušička suší prádlo teplejším vzduchem než sušička odvětrávací (a tento vzduch musí být ještě následně ochlazen), má kondenzační sušička oproti odvětrávací vyšší spotřebu elektrické energie.

To lze částečně zmírnit sušením prádla přes noc s využitím nočního proudu a důsledným čištěním vodního filtru – se zaneseným filtrem má kondenzační sušička vyšší spotřebu energie.

Nespornou výhodou, kterou kondenzační sušička oproti sušičce ventilační má, je to, že nevyžaduje odvětrávání a je tak vhodná i do malých bytových domů nebo paneláků.


Reklama:

Podrobné informace o konkrétních typech sušiček prádla najdete na stránkách http://www.mall.cz/susicky/. Můžete zde porovnat parametry jednotlivých sušiček, srovnat jejich hodnocení nebo vyhledat sušičku na prádlo podle zadaných kritérií.


Navíc – voda zachycená do zásobníků má nízkou tvrdost a tak nám kondenzační sušička může posloužit i jako zdroj vody do napařovací žehličky či k zalévání květin.

Kondenzační sušička stojí od 8 do zhruba 30000 tisíc. Na internetu lze tento typ sušičky pořídit od cca 7000 Kč, solidní výběr najdeme například na http://www.mall.cz/kondenzacni-susicky/

Kondenzační sušička – výhody/nevýhody

Výhody:
  • Vhodná i do menších bytů
  • Není potřeba řešit odvod vzduchu
  • Kondenzovanou vodu lze dále využít
Nevýhody:
  • Vyšší pořizovací cena
  • vyšší spotřeba energie
Cena:
  • od 7 000,- Kč
Kde koupit výhodně:Zpět na hlavní stánku...TOPlist