Sušičky prádla
Recenze, Testy, Informace
Sušičky prádla - testy, recenze, srovnání. Výhody a nevýhody jednotlivých typů sušiček na prádlo, informace a tipy pro výběr sušičky prádla.Kondenzační sušička

Kondenzační sušička suší prádlo horkým vzduchem, který je následně ochlazen, vlhkost z něj zkondenzuje a je poté odvedena do vestavěného zásobníku nebo hadicí do odpadu.

Vzhledem k tomu, že kondenzační sušička suší prádlo teplejším vzduchem než sušička odvětrávací (a tento vzduch musí být ještě následně ochlazen), má kondenzační sušička oproti odvětrávací vyšší spotřebu elektrické energie.

To lze částečně zmírnit sušením prádla přes noc s využitím nočního proudu a důsledným čištěním vodního filtru – se zaneseným filtrem má kondenzační sušička vyšší spotřebu energie.

Nespornou výhodou, kterou kondenzační sušička oproti sušičce ventilační má, je to, že nevyžaduje odvětrávání a je tak vhodná i do malých bytových domů nebo paneláků.

Navíc – voda zachycená do zásobníků má nízkou tvrdost a tak nám kondenzační sušička může posloužit i jako zdroj vody do napařovací žehličky či k zalévání květin.

Kondenzační sušička stojí od 8 do zhruba 30000 tisíc. Na internetu lze tento typ sušičky pořídit od cca 7000 Kč, solidní výběr najdeme například na Heureka.cz - kondenzační sušičky

Kondenzační sušička – výhody/nevýhody

Výhody:
  • Vhodná i do menších bytů
  • Není potřeba řešit odvod vzduchu
  • Kondenzovanou vodu lze dále využít
Nevýhody:
  • Vyšší pořizovací cena
  • vyšší spotřeba energie
Cena:
  • od 7 000,- Kč
Kde koupit výhodně:

Naše tipy:

Na www.Maxi-půjčky.cz najdete informace, jak získat půjčku, když nemůžete doložit své příjmy.

Chcete-li své peníze zhodnocovat na temínovaném účtu, informujte se na stránkách věnovaných srovnání termínovaných vkladů.

Porovnání běžných účtů nabízených bankami v ČR najdete na www.běžní-účty-srovnání.cz.Zpět na hlavní stánku...