SMS půjčky

SMS půjčky - pomoc při nákupu nebo dluhová past?

SMS půjčky patří mezi velmi oblíbené úvěrové produkty. Pomohou nám ve chvílích, kdy nám chybí pár tisícovek na nákup nového spotřebiče anebo třeba na zaplacení složenek. Lákavá je zejména jejich dostupnost, rychlé vyřízení a okamžité zaslání peněz na účet. Na tyto úvěry narazíme na internetu také pod pojmem „půjčky do výplaty“ nebo "mikropůjčky" Jaké jsou výhody a rizika těchto finančních produktů?


Řešení náhlých finančních potíží

Rychlé půjčky sjednávají lidé napříč generacemi bez ohledu na vzdělání a sociální postavení - zaměstnaní lidé, senioři, ženy na mateřské dovolené, studenti, OSVČ. SMS půjčka do výplaty totiž představuje rychlé řešení nenadálých finančních problémů a bývá první volbou zejména v situaci, kdy se vynoří náhlé výdaje, se kterými se v měsíčním rozpočtu nepočítalo. Může se jednat o nutnou opravu pračky, automobilu nebo i jen výhodný nákup nového spotřebiče v lákavé akci.

Jak to vlastně funguje?

O první SMS půjčku se žádá přes internet a další půjčky už je možné sjednat přes uživatelský účet nebo právě SMS zprávou. Klient si volí takovou výši půjčky a dobu splatnosti, aby to vyhovovalo jeho potřebám a finančním možnostem. Následně vyplní jednoduchý online formulář, který zpravidla neobsahuje žádné citlivé otázky. Po zadání základních osobních údajů žádost odešle a vyčká na její vyhodnocení.

Peníze "ihned" nebo až za dva dny

O SMS půjčkách se traduje, že jsou rychlé. Peníze žadatel dostane na účet ještě v den podání žádosti, převod peněz ale může pozdržet ověřovací poplatek ve výši 1 Kč, který je nutno zaslat na účet nebankovní společnosti. Pokud klient vlastní účet u jiné banky než věřitelská společnost, mezibankovní převod může trvat až dva dny. To výrazně prodlouží výplatu peněz.

Solidních společností je dostatek

V dnešní době je na trhu relativně dostatek solidních nebankovních společností, které tyto půjčky poskytují. Zejména po přijetí nového Zákona o spotřebitelském úvěru, který je v platnosti od 1.12.2016 postupně "odpadly" nesolidní půjčkové společnosti a ty, co na trhu působí dnes, musí splňovat náročné podmínky nového zákona. Standardem je dnes férové jednání, transparentní podmínky a jasné poplatky za každou půjčenou stokorunu či tisícikorunu. Od samého počátku klient ví, jak vysokou částku musí splatit a nemusí se obávat žádných dodatečných nákladů. Za půjčku nesplacenou včas jsou jasně stanovené sankce jejich výše ja také regulována novým spotřebitelským zákonem.

Zhodnoťte, zda budete mít na splátku

I když jsou dnes rizika spojená s těmito úvěry daleko nižší než to bylo například před dvěma lety, stále je nutné mít na paměti, že lákavost a dostupnost SMS půjček může být cestou do finančních problémů. Těm lze předejít dodržováním několika "bezpečnostních" zásad:

  • Nesjednávat si půjčku, jestliže nemáme jistotu, že ji budeme schopni bezpečně a včas splatit
  • Neřešit mikropůjčkami jiné závazky
  • Počítat s tím, že v další výplatě nám opět bude chybět půjčená částka, navíc navýšená o poplatek za půjčení
  • Případné problémy se splácením řešit včas - komunikovat s věřitelem a dohodnout se na splátkovém kalendáři

Publikováno: 22.11.2017Zpět na hlavní stánku...
TOPlist