Odvětrávací sušička

Odvětrávací sušička

Odvětrávací sušička (neboli sušicka ventilační) suší prádlo tak, že je horký vzduch odváděn ven ze sušičky. Tato technologie umožňuje sušit prádlo při nižší teplotě než je tomu u sušiček kondenzačních – a tedy i s nižší spotřebou energie.

Je ovšem nutné zajistit odvod vhlkého vzduchu ven ze sušičky, to může být samozřejmě v mnohých domácnostech problém. To je asi hlavní nevýhoda, kterou odvětrávací sušička má.


Reklama:

Podrobné informace o konkrétních typech sušiček prádla najdete na stránkách http://www.mall.cz/susicky/. Můžete zde porovnat parametry jednotlivých sušiček, srovnat jejich hodnocení nebo vyhledat sušičku na prádlo podle zadaných kritérií.


Odvětrávací sušička, nazývaná někdy jako sušička ventilační, je tak vhodná pro domy s vlastní prádelnou nebo pro rodinné domy, kde lze vývod vlhkého vzduchu vybudovat. Bez problémů lze odvětrávací sušičky umístit například do garáže nebo do koupelny s oknem.

V kamenných obchodech stojí odvětrávací sušička kolem 8 až 10 tisíc, na internetu lze odvětrávací sušičku pořídit od cca 6500 Kč.

Odvětrávací neboli ventilační sušička se na internetu dá koupit např. na http://www.mall.cz/odvetravaci-susicky/


Odvětrávací sušička – výhody/nevýhody

Výhody:
  • Nižší pořizovací cena
  • Nižší spotřeba elektrické energie než u kondenzačních sušiček
Nevýhody:
  • Nutno zajistit odvod vlhkého vzduchu
  • odvětrávací sušicky jsou nevhodné do koupelen bez oken
Cena:
  • od 6 000,- Kc
Kde koupit výhodně:Zpět na hlavní stánku...


TOPlist