Sušičky prádla
Recenze, Testy, Informace
Sušičky prádla - testy, recenze, srovnání. Výhody a nevýhody jednotlivých typů sušiček na prádlo, informace a tipy pro výběr sušičky prádla.Sušička s tepelným čerpadlem

Sušička s tepelným čerpadlem byla původně vyvinuta pro nemocnice a velkokapacitní prádelny, protože použití tepelného čerpadla vede k výrazným energetickým úsporám.

Sušička s tepelným čerpadlem je vlastně kondenzační sušička, kde je vlhký horký vzduch proudící z bubnu ochlazován pomocí tepelného čerpadla. Díky této technologii se prádlo suší při teplotě 50-55 °C, což je o polovinu méně než u klasických kondenzačních sušiček a sušička s tepelným čerpadlem se tak může pochlubit až poloviční spotřebou energie.

Nevýhodou, kterou sušička s tepelným čerpadlem oproti sušičce bez tepelného čerpadla má, je vyšší pořizovací cena. Nespornou výhodou jsou zase nižší provozní náklady. Pokud sušíte prádlo často, sušička s tepelným čerpadlem se vám vyplatí.

Ceny tohoto typu sušičky začínají na zhruba 16 tisících, na internetu je v nabídce od zhruba 13000 Kč. Solidní výběr kondenzačních sušiček s tepelným čerpadlem najdeme například na Heureka.cz - Sušičky prádla s tepelným čerpadlem

Sušička s tepelným čerpadlem – výhody/nevýhody

Výhody:
  • Výhody kondenzační sušičky – není potřeba řešit odvod vzduchu, vhodná i do menších bytů
  • Nízká spotřeba energie
Nevýhody:
  • Vyšší pořizovací cena
Cena:
  • od 13 000,- Kč
Kde koupit výhodně:


Naše tipy:

Potřebujete-li půjčku, ale nemáte prokazatelné příjmy, požádejte si o půjčku bez doložení přijmů - jde to snadno a rychle.

Chcete-li své peníze zhodnocovat na temínovaném účtu, informujte se na stránkách věnovaných srovnání termínovaných vkladů.

Porovnání běžných účtů nabízených bankami v ČR najdete na www.běžní-účty-srovnání.cz.Zpět na hlavní stánku...